اولین مرکز فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بهاران سنندج روز سه شنبه با حضور معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کشور،فرماندارسنندج،مدیر کل آموزش و پرورش استان،مشاور استاندار و مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و دیگر مسئولان استانی درمرکز فرهنگی هنری شماره 3 کانون سنندج افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان،معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور در این افتتاحیه گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از نهادهایی است که پرچم آموزش غیر رسمی را در دست دارد و افتخار دارد کودکان 6 تا 17 ساله را بدون هیچگونه اجباری تحت پوشش فعالیت های فرهنگی و هنری خود قرار دهد.

رضا قمرزاده افزود: کانون پرورش فکری کودکان یک نهاد اوقات فراغتی است و شناسایی استعدادها و پرورش و رشد این استعدادها در مسیر صحیح مهم ترین ماموریت کانون پرورش فکری کودکان است.
وی با اشاره به اینکه خداوند انسان را از نطفه ای آفریده است و با دمیدن روح خود در وی، انسان را از حیوانات متمایز کرده است گفت: مهر و عطوفت انسان ها نسبت به یکدیگر، کمک و نوعدوستی و احساس مسئولیت انسان ها در برابر همنوعان خود از وظایف ویژه انسان ها است.
وی اظهار کرد: حیات و پویایی جامعه انسانی مرهون کمک، نوعدوستی و احساس مسئولیت انسان ها در برابر همنوعان شان است و جامعه زنده نمی ماند مگر اینکه انسان ها نسبت به دردهای همدیگر بی تفاوت نباشند.
وی گفت: کانون پرورش فکری درصدد است با فراهم کردن بستر ها و شرایط برای کودکان با نیازهای ویژه همچون کودکان نقص عضو کم توان جسمی حرکتی در کنار کودکان عادی زمینه مشارکت اجتماعی آنها را فراهم کند.
وی ادامه داد: کودکان با نیازهای ویژه در کنار کودکان عادی می توانند از 40 فعالیت فرهنگی، ادبی و هنری کانون بهره مند شوند.
لازم به ذکر است،در پایان از چهار نفر از کارشناسان آموزش و پرورش کودکان استثنایی تجلیل و قدردانی بعمل آمد

منبع : بوکه بارانه |اولین مرکز فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سنندج افتتاح شد
برچسب ها : کودکان ,پرورش ,کانون ,فکری ,انسان ,نوجوانان ,پرورش فکری ,کانون پرورش ,فکری کودکان ,نیازهای ویژه ,برابر همنوعان ,احساس مسئولیت انسان ,فرهن کانون